Fotogaléria / Albumy / Akcie v školskom roku 2011/12

Hyperikum

V Stredisku environmentálnej výchovy Dropie sa 7. júna uskutočnil už 16. ročník pohybovo-vedomostnej súťaže Hypericum. Počet prihlásených družstiev bol tohto roku rekordný – 23. Samotnej súťaže sa napokon zúčastnilo 21 družstiev z celého západného Slovenska. Našu školu reprezentovali Bibiana Sláviková, Nikoleta Harisová, Friderika Molnárová.Fotky si môžete pozrieť TU

Krajské kolo hasičskej súťaže Plameň

7. júla 2012 vo veľkej horúčave sa konalo v Strekove krajské kolo súťaže mladých hasičov Plameň 2012. Naši chlapci znovu nesklamali a skončili na peknom

2. mieste

Družstvo súťažilo v zložení: Denis Zácsik, Adrián Boros, Daniel Jankó, Norbert Fekete, Kristián Urbánek, Dávid Zsembera, Adam Bédi, Dávid Belokostolský a Dominik Ryšavý. BLAHOŽELÁME!

KOMPARO 2011/12

V júni dostala naša škola ďalšie ocenenie od spoločnosti EXAM testing "ZŠ s MŠ v Imeli to s kvalitou vzdelávania myslí vážne". Potvrdzuje to aj svojou dobrovoľnou účasťou na projekte KOMPARO, v rámci ktorého sú periodicky testovaní žiaci základných a stredných škôl. Dňa 8. novembra 2011 zasadlo do lavíc 4 243 piatakov a deviatakov. 26. apríla 2012 4 194 štvrtákov, 3 291 šiestakov a 12 646 ôsmakov, aby sa podrobili celoslovenskému skúšobnému testovaniu vedomostí z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry, prírodovedných a spoločenskovedných predmetov a zisťovali sa aj ich všeobecné študijné predpoklady. Výsledky si môžete pozrieťTU

Wellness Patince

Nakoľko boli niektorí žiaci veľmi usilovní v zbere papiera, dostali darček v podobe poldenného pobytu vo Wellness Patince. Bolo ich 50, ktorí doniesli viac ako 200 kg papiera, takže sa tretina školy vykúpala a zrekreovala v bazénoch, šmykľavkách a vírivkách Wellnessu.

Ocenenie najlepších olympionikov

19. 6. bola v Komárne malá slávnosť, na ktorej vyhodnotili a ocenili umiestnených žiakov na prvých troch miestach v obvodových kolách predmetových olympiád. Z našej školy boli pozvaní a ocenení:

Bibiána Sláviková (5.roč.) - 2. miesto v Geografickej olympiáde

Karin Zacharová (6. roč.) - 3. miesto v Geografickej olympiáde a úspešná riešiteľka krajského kola

Kristián Haris (5. roč.) - 2. miesto v Pytagoriáde

Výlet žiakov 7. a 8. roč.

Naši siedmaci a ôsmaci tento rok navštívili Tatry. Pekné zážitky majú z Aquacity v Poprade, z prehliadky mesta, či z horskej turistiky na Hrebienku a pri Studenovodských vodopádoch. Páčila sa im aj cesta vlakom a laserová show.

Celoslovenské finále - dievčatá

V dňoch 7. a 8. júna sa konalo celonárodné finále v malom futbale dievčat v Leviciach. Dievčatá si vybojovali postup po víťazstvách v okresnom a krajskom kole. Žiaľ sily im stačili už iba na 8. miesto. Napriek tomu sa tešíme a sme hrdí na ne, lebo to bol jediný šport, v ktorom okres Komárno postúpil až do celoslovenského finále.

Školský výlet roč. 1. - 4.

8. júna sa druháci, tretiaci a štvrtáci zúčastnili školského výletu v Nitre. Najprv si pozreli veselé a pestré divadelné predstavenie Veveričky v Divadle Andreja Bagara, potom sa prešli na Nitriansky hrad, nakoniec si pomaškrtili na zmrzline a nakúpili drobnosti. Divadlo sa páčilo, počasie vyšlo, takže deti mali z výletu veľkú radosť.

Školský výlet roč. 5. a 6.

14. júna navštívili naše hlavné mesto Bratislavu piataci a šiestaci. Najprv sa zúčastnili muzikálu Čarodejník z krajiny OZ, potom si prehliadli prezidentský palác a Bratislavský hrad, navštívili bratislavskú ZOO a nakoniec sa venovali nákupom v Auparku.

Majstrovstvá kraja vo futbale dievčat

Po úspešnom postupe našich dievčat z okresného kola do krajského, sa dňa 23. mája konali majstrovské zápasy v Zlatých Moravciach. Úspech zopakovali a vyhrali - umiestnili sa na 1. mieste a postupujú do celoštátneho finále. BLAHOŽELÁME!

Testovanie žiakov 9. ročníka

14. marca prebehlo testovanie žiakov 9. roč. tzv. "Monitor" z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Výsledky na našej škole sú nasledovné:

MATEMATKA: úspešnosť 55,36% (celoštátny priemer 57,54%) percentil školy: 45,48

SLOVENSKÝ JAZYK: úspešnosť 50,57% (celoštátny priemer 54,47%) percentil školy: 33,56

Jarný zber papiera

V dňoch 15. a 16. mája sa uskutočnil zber papiera, do ktorého sa zapojilo 102 žiakov ZŠ, 2 učitelia, deti z MŠ a v triedach sa separoval zber počas celého roka. Spolu sa nazbieralo 16 982 kg, v priemere na jedného žiaka 115,53 kg. Najviac papiera priniesli: Márk Darázs - 5.r., Lajos Gyürösi - 3. r., Simona Pastoreková - 4. r.Viac o výsledkoch tried a jednotlivcov si môžete prečítať tu: viac.... Vyhodnotili sme aj celoročný súhrn zberu na ZŠ. Viac si môžete prečítať tu: zber 2012....

Plameň 2012

19. mája sa konalo v Hurbanove okresné kolo súťaže mladých hasičov. Naši chlapci v zložení:

Denis Zácsik, Adrián Boros, Benjamín Polerecký, Norbert Fekete, Kristián Urbánek, Dávid Zsembera, Adam Bédi, Dávid Belokostolský a Dominik Ryšavý

suverénne zvíťazilo a postúpilo do krajského kola. BLAHOŽELÁME! Fotky si môžete pozrieť aj TU

Internetová GEO

26. apríla sa konalo prvé celoslovenské experimentálne kolo geografickej olympiády pre základné školy - kategória Q spoločná pre ročníky 5. až 9. Z našej školy sa registrovalo 10 súťažiacich. Najlepšie si počínali: Sofia Imrichová (9. roč.) - 27 bodov z 30, Patrik Sopko (7. roč.) - 26 bodov a Bernadett Baginová (9. roč.) - 25 bodov. Celkove súťažilo 1 887 žiakov z celého Slovenska. Výslekovú listinu a testy si môžete pozrieť TU

Coca Cola Cup - futbal - dievčatá

Na škole máme nielen futbalistov, ale aj úspešné futbalistky. Dievčatá s prehľadom vyhrali okresné kolo a postúpili do krajského kola, kde napriek tomu, že prehrali len jeden zápas, niekoľko remíz spôsobilo, že skončili na 5. mieste. Odmenou im boli pekné tričká. Blahoželáme!

Stretnutie dôchodcov

27. apríla 2012 sa v priestoroch základnej školy uskutočnilo prvé stretnutie dôchodcov - bývalých učiteľov Základnej a Materskej školy v Imeli. Našli si čas, prišli medzi svojich kolegov a podelili sa so svojimi radosťami a starosťami. Celé popoludnie prežili v príjemnej a srdečnej spomienkovej atmosfére.

Príbeh jednej lásky

17. februára 2011 vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ vydali prvý dievčenský román mladej spisovateľky, rodáčky z Imeľa, Anikó Pastorekovej (niečo o ňom si môžete prečítať TU a TU ). V bratislavskom Klube spisovateľov sa 25. 4. 2012 konalo slávnostné vyhlasovanie víťazov 21. ročníka čitateľskej ankety Kniha roka 2011, ktorú organizuje dvojtýždenník Knižná revue v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov SR. Anketa pozostáva z troch kategórií: Kniha roka, Debut roka a Vydavateľstvo roka. V kategórii Debut roka 2011 získala najvyššie ocenenie naša Anika Pastoreková za román Príbeh jednej lásky. (niečo o ankete si môžete prečítať TU a TU ). Sme hrdí, že základy vzdelania jej položila naša škola. BLAHOŽELÁME!

Deň Zeme

20.apríla sme sa zapojili do 2. ročníka celonárodného projektu "Vyčistime si Slovensko". Žiaci usilovne čistili nielen školský dvor, ale aj okolie školy, lesík, okolie kanála, ulice obce a autobusovú zastávku. Po dobre vykonanej práci si pochutnali na guláši, ktorý im uvarili naše tety kuchárky.

Deň narcisov

Aj tento rok sa naša škola zapojila do verejnoprospešnej finančnej zbierky Deň narcisov, ktorú pravidelne organizuje Liga proti rakovine. Tento rok sa 13.4.2012 konal už 16. ročník tejto zbierky. Dobrovoľníci z vyšších ročníkov vyzbierali v škole a v uliciach našej obce celkom 562,48 €. Ďakujeme všetkým ochotným ľuďom, ktorí prispeli na dobrú vec.

Dominik Brnka 21.2.1937 - 21.3.2012

Dňa 21.marca 2012 po krátkej a ťažkej chorobe nás navždy opustil pán Dominik Brnka. Na našej škole vykonával funkciu učiteľa od r. 1955 do r. 1969 a funkciu zástupcu riaditeľa školy v rokoch 1969 až 1997. Počas svojej pedagogickej práce vychoval veľa dobrých žiakov, pripravil na pedagogickú dráhu mnoho začínajúcich pedagógov a radil i skúseným učiteľom. Česť jeho pamiatke!

Svetový deň vody - 22.3.

Deň, kedy by sme mali zmierniť naše životné tempo a aspoň na chvíľu sa zamyslieť nad týmto, tak často vyslovovaným slovom voda. Pre život človeka a celej fauny a flóry je nevyhnutne dôležitá. Nie nadarmo má rôzne prívlastky, ale asi ten najvýstižnejší je životodarná voda. Bez nej nie je život možný. Vyhodnotenie akcií z príležitosti tohto dňa si môžete pozrieťTU

Matematický klokan

26. 3. 2012 sa konala matematická súťaž, ktorej sa zúčastnilo 36 súťažiacich vo všetkých kategóriách: Klokanko 1, 2, 3, 4, Školák 5, Benjamín 6, 7, Kadet 8, 9.

Titul školský šampión získal Benjamín Polerecký z 8. roč. s percentilom 99,6%.

Ďalší úspešní riešitelia sú: 1. roč. - Patrik Szögyi, Kevin Zachar, Kamila Németh, Laura Harisová, 3. roč. - Lajos Gyürösi, 5. roč. - Kristián Haris, Bibiána Sláviková, 6. roč. - Gábor Magyarics.

Korčuľovanie pri Nitre

Zábava na ľade :) siedmaci a ôsmaci si užili tuhú zimu aj na ľade a výborne sa zabávali. Spolu s pani učiteľkami si pripravili ľad a potom nasledoval turnaj!!!!v hokeji!!!! Vládla super nálada a niektorým sa podarilo aj niečo dobré upiecť. Zopakujeme si to o rok :)

Karneval

Posledný deň pred jarnými prázdninami si prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci spríjemnili deň veselým a pestrým karnevalom. Pani učiteľky zo školského klubu im pripravili zaujímavé hry a súťaže. Deťom sa páčilo aj malé občerstvenie, ktoré im nachystali mamičky.

Predmetové olympiády

Výsledky predmetových olympiád v obvodných kolách si môžete pozrieťTU

Hviezdoslavov Kubín - prednes poézie a prózy

Vo februári a marci prebehli školské, spádové a obvodné kolá v Hurbanove v prednese poézie a prózy. Výsledky si môžete pozrieť TU

Vianočné balíčky

Členovia miestneho združenia YMCA Nesvady v rámci charitatívneho projektu „OPERÁCIA VIANOČNÉ DIEŤA 2011" navštívili našu školu. Priniesli vianočné balíčky všetkým žiakom školy, ktoré obdržali v rámci projektu so „SAMARITANS´PURSE INTERNATIONAL" a „GESCHENKE DER HOFFNUNG e. V.". Po krátkom programe pre menších a zábavných hrách pre väčších urobili radosť deťom a obdarovali ich.

V očakávaní Vianoc

Adventné obdobie ľudstvo oslavuje už od 7. storočia nášho letopočtu. Začína sa 4 nedele pred Štedrým dňom a práve na Štedrý deň končí. Advent sprevádza adventný veniec ozdobený štyrmi sviecami, ktoré zodpovedajú počtu adventných nedieľ, deti často otvárajú adventný kalendár. My si v škole toto obdobie do Vianoc spríjemňujeme drobnými darčekmi, ktoré dostávajú vyžrebovaní žiaci od 1. decembra.

Pytagoriáda

V dňoch 7. a 8. decembra prebehla v ročníkoch 3.- 8. matematická súťaž Pytagoriáda. Mená úspešných riešiteľov si môžete pozrieť TU. 29. a 30. marca sa zúčastnili víťazi jednotlivých kategórií obvodného kola v Komárne, kde sa stali úspešnými riešiteľmi Lajos Gyürösi, Juraj Sporný, Miroslav Oslanec, Gábor Magyarics a Kristián Haris, ktorý sa umiestnil na 2. mieste.

Expert

8. decembra sa konala súťaž EXPERT organizovaná firmou EXAM testing. Súťaž je určená žiakom 2. stupňa a spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém, ktoré si ľubovoľne žiaci zvolia spomedzi ponúknutých tém: Anglický jazyk, Astronómia, Dejiny, Bity a bajty a Tajomstvá prírody. Celkovo súťažilo 9 861 žiakov z celého Slovenska. Najlepšie umiestnenie získali

Kristián Haris - 5. roč. v téme Anglický jazyk - 38.m. a v téme Bity a bajty 43.m., celkové poradie: 105

V prvej stovke sa umiestnili aj Benjamín Polerecký - 8. r. (Astronómia aj Tajomstvá prírody), Benjamín Kovács a Karin Zacharová - 6. r. (Tajomstvá prírody)

Výchovný koncert - Zneužívanie moci

Vzdelávací program vizuálnych kontrastov a hudby o vzťahoch medzi spolužiakmi a učiteľmi. Zneužívanie moci nutne potrebuje náš odpor a pevné riešenie. Výchovný program ponúkol dôležité varovanie pred týmto problémom. V rozhovoroch, otázkami, hádankami a pod. dostali žiaci užitočné informácie, rady a odpovede na otázky: 1/ Čo je to zneužívanie moci? 2/ Aké sú vlastnosti agresora? 3/ Prečo si už deti robia zle? 4/ Ako sa má chovať svedok zneužívania moci? 5/ Čo je to kolektívna zodpovednosť? 6/ Aké následky zanecháva zneužívanie moci? Naživo hraná hudba s kvalitnými muzikantami sa postarala aj o hudobný zážitok, ktorý vtiahol žiaka do deja a témy. Raritou bola už kultová baladickú báseň, od našej najznámejšej poetky Márie Rázusovej Martákovej: „Ranená breza“.

Burza informácií a kariérového poradenstva v KN

Dňa 7.12.2011 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili Burzy informácií a kariérového poradenstva. Burzu zorganizoval Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v priestoroch Univerzity J.Selyeho v Komárne. Na akcii sa prezentovalo 16 stredných škôl a 8 inštitúcií. Na prehliadke stredných škôl sa žiaci mohli oboznámiť s učebnými a študijnými odbormi. Prezentácia kariérového poradenstva bola zameraná na jednotlivé aspekty pri voľbe povolania. Dúfajme, že uvedená akcia pomohla našim žiakom získať podrobné informácie o možnostiach ďalšieho štúdia a uľahčí im správne sa rozhodnúť pri voľbe budúceho povolania.

Jesenný zber papiera

V dňoch 25. a 26. októbra 2011 sa uskutočnil zber papiera, do ktorého sa zapojilo 99 žiakov ZŠ, 5 učitelia, deti z MŠ a v triedach sa separoval zber počas celého roka. Spolu sa nazbieralo 14 841,5 kg, v priemere na jedného žiaka 100,96 kg. Viac o výsledkoch tried a jednotlivcov si môžete prečítať tu: viac...

Halloween

Posledný deň pred jesennými prázdninami na našej škole strašilo. Na školskej chodbe vyzdobenej vyrezávanými tekvicami, pavúkmi a netopiermi sa zabávali strašidlá, mátohy, čarodejnice, zombíci a duchovia. Strašidelnú atmosféru dotvárala hudba a svetlonosi. Po náročných tanečných výkonoch si všetci pochutili na pečených zemiakoch a občerstvili sa nápojom čarodejníc.

Majstrovstvá okresu a kraja v bedmintone

26. 10. 2011 sa konali na našej škole Majstrovstvá okresu v bedmintone. Našu školu úspešne reprezentovali mladší žiaci Juraj Sporný a Miroslav Oslanec, ktorí zvíťazili vo svojej kategórii, mladšie žiačky Karin Zacharová a Stella Kertészová, ktoré tiež vyhrali svoju kategóriu. Starší žiaci Adrián Boros a Norbert Fekete sa umiestnili na 2. mieste, staršie žiačky Klaudia Miškovičová a Kornélia Kováčová obsadili 3. miesto. Víťazné dvojice postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo 15. 11. 2011 v Šuranoch. Tu naši mladí nesklamali a dvojica Juraj Sporný a Miroslav Oslanec sa umiestnili na 2. mieste a Karin Zacharová a Stella Kertészová skončili tretie. Všetkým blahoželáme.

Exkurzia vysokoškolákov na našej škole

Dňa 25. 10. 2011 nás navštívili poslucháči Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorí sa zaujímali o separáciu a triedenie odpadu v obci. Na našej škole sme im ukázali, ako naši žiaci triedia v triedach papier a tetrapakové obaly, na chodbe PET fľaše, plastové vrchnáky a malé elektrospotrebiče, v záhrade kompostujeme biologický odpad. Mohli sme sa pochváliť aj tým, že práve dnes začal aj zber papiera. V školskej kuchyni si pozreli uskladnenie použitého oleja.

Súťaž mladých záhradkárov

Krásny areál Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch dal priestory na realizáciu celoslovenskej vedomostnej súťaže Mladý záhradkár. Tri žiačky našej školy sa usilovne pripravovali z oblasti botanika, pôda, ovocinárstvo, zeleninárstvo, kvetinárstvo, ekológia a ich snaha nebola márna. Harišová Nikoleta sa umiestnila na 9. mieste, Szabolcs Emese na 10. mieste. a Molnárová Friderika bola 16-ta.

Atlantis Science Center

20. októbra navštívili žiaci 6. - 8. ročníka Atlantis Science Center v Leviciach. Hlavným poslaním Atlantis Science Centra je vytvoriť nezabudnuteľný zážitok z učenia, ktorý zmení deťom a mládeži na Slovensku prístup ku vzdelávaniu a vedomostiam. Ponúka originálny elektronický vzdelávací program, ktorý ho pomocou interaktívneho videového spojenia spája so školami v celej republike.

Triedenie odpadu

Na našej škole sa už viac rokov triedi rôzny odpad do rôznych nádob a vriec. Na chodbe máme červený kontajner, do ktorého triedime drobné elektrozariadenia. Drobným elekrozariadením sa rozumie všetko čo funguje na elektrinu a vojde do nádoby s otvorom na vhadzovanie 21x 21 cm. Za plnenie úloh a zber získa naša škola body, ktoré si potom môžeme v našom špeciálnom internetovom katalógu vymeniť za rôzne odmeny charakteru výtvarných či športových potrieb, hier, školských pomôcok alebo tiež vstupeniek do divadiel, kín a zoo. Správnym triedením prispejete dobrej veci pre seba ale aj pre prírodu.

Svetový deň mlieka 28. 9. 2011

Na Svetový deň mlieka si žiaci zasúťažili a odmenou im boli chutné mliečne výrobky.